מיפוי וידיאו

מיפוי הקרנה, הידוע גם בשם מיפוי וידאו או מציאות רבודה מרחבית, הוא טכנולוגית הקרנה המשמשת כדי להפוך אובייקטים, לעתים קרובות כאלה בעלי צורה אסימטרית, למשטח תצוגה של הקרנת וידאו. אובייקטים אלה יכולים להיות מבנים, אובייקטים מקורים קטנים או במות תיאטרון. באמצעות תוכנות מיוחדות, אובייקט דו או תלת מימדי ממופה מרחבית על התוכנית הוירטואלית אשר מחקה את הסביבה האמיתית עליה הוא מוקרן. התוכנה יכולה לקיים אינטראקציה עם מקרן כדי להתאים כל תמונה רצויה לפני השטח של האובייקט.
טכניקה זו משמשת אמנים ומפרסמים כאחד, אשר יכולים באמצעותה להוסיף ממדים, אשליות אופטיות, ותנועה לחפצים שבעבר היו סטטיים. הוידאו משולב בדרך כלל עם אודיו, או מופעל על ידי אודיו, בכדי ליצור חוויה אורקולית.
אמנים יכולים להשתמש בו כסוג של ביטוי אוונגרדי שכן זוהי טכנולוגיה חדשה שיכולה להפוך רעיונות יצירתיים להקרנות תלת-מימדיות המתקשרות עם הקהל בדרך חדשה (ויקיפדיה).
פרויקטים שביצענו בטכנולוגיית מיפוי וידאו
אנו מתמחים בפן הטכני של פרויקטים בתחום מיפוי וידאו, לרבות: תכנון וסימולציה של מערכות ההקרנה, אפיון הציוד, וכמובן הטמעה וכיול של מערכות הוידאו בשטח. לפניכם מספר דוגמאות לפרויקטים של AV Magic בתחום זה:

מיצג מיפוי וידאו של נבט יצחק ("הקונצרט", 2013) אשר מוצג במוזיאון תל-אביב לאומנות

מיפוי וידאו במוזיאון טרה סנקטה בעיר העתיקה בירושלים

(תוכן: "Tamschick MEDIA+SPACE")

התמונה באדיבות "TAMSCHICK MEDIA+SPACE"

לצפייה בוידאו

מיפוי וידאו במסעדת "שגב-ארט" הרצליה
בשיתוף ד.מ. הנדסה (תוכן: עידו איז'ק)

התמונה באדיבות רשת מסעדות "שגב"

מיצג מיפוי וידאו באתר ההנצחה של גוש עציון
(תוכן: "קאמל הפקות")

התמונה באדיבות אתר ההנצחה גוש עציון
צילום: "קאמל הפקות"